Lånforum.se rekommenderar

1. Zmarta - Forumets favorit
2. Lendo - Ett bra alternativ
3. Loanstep - Ingen UC, nytt erbjudande
4. Klaralån - Lån utan UC
5. Brixo Privatlån - Ingen UC
6. Creditstar - Ingen UC, nytt erbjudande
7. Tomly - Lån utan UC
8. Kredio - Lån utan UC
9. Flexkontot - Swish, ingen UC
10. Ferratum - Lån utan UC
11. Brixo - Swish-utbetalning & Ingen UC

Finanshjälp.se har de ringt dig??

Blev nyss uppringd på mobilen av ett företag som heter Finanshjälp www.finanshjalp.se tel.040-670 75 24 de ville hjälpa mig att sanera bland mina lån men jag har aldrig hört talas om dem så jag avböjde. Hon som ringde försökte framställa att de var som Lendo men de ingav inget förtroende hos mig i alla fall. Så har de ringt dig och du fått hjälp av dem så kan du väl berätta.
 
Jag blev också uppringd av dessa idag, svarade dock inte. Googlade på numret och då fick jag fram dessa. Finns ingen hemsida eller något annat om dem. Låter oseriöst.
 
Jag undrar hur de fått mitt mobilnummer finns antar at de köpt någon lista någonstans men jag tycker inte om det. Ringer de igen kommer jag inte svara.
 
Ta en titt i Lånforums guide för bästa samlingslån, där finns svar på de vanligaste frågorna runt samlingslån.
Topp