Lånforum.se rekommenderar

1. Zmarta - Forumets favorit
2. Lendo - Ett bra alternativ
3. Loanstep - Ingen UC, nytt erbjudande
4. Klaralån - Lån utan UC
5. Brixo Privatlån - Ingen UC
6. Creditstar - Ingen UC, nytt erbjudande
7. Tomly - Lån utan UC
8. Kredio - Lån utan UC
9. Flexkontot - Swish, ingen UC
10. Ferratum - Lån utan UC
11. Brixo - Swish-utbetalning & Ingen UC

Re:member privatlån Vilka är era förutsättningar som beviljats?

Hej,

Undrar om ni som senaste månader blivit beviljade remember privatlån skulle kunna skriva på ett ungefär hur era förutsättningar såg ut i form av UC:score? FF? Inkomst? Underskott?

Verkar vara väldigt många som blir beviljade där nu så frågan är om de inte släppt lite på sina kreditkrav.. med en MAX ränta på 22% så borde de vara beredda att ta en del risk? Vore toppen om ni som har vänlighet att svara på detta även kan skriva om ni sökte via Lendo eller hos dem direkt?

Med vänlig hälsning, Anna K
 
Senast redigerad av en moderator:
Jag sökte via Lendo för att samla en del lån, sökte på 252 000 och det blev beviljat av Remember förutsatt att jag skickade in komplettering (3 senaste lönespecifikationerna).
Dock hög ränta 14,95 % (men detta tänkte jag lösa bort mot ett billigare lån framöver då jag har färre FF)

Score 4%
Årsinkomst 300 000
Underskott 36 000
25FF
Blanco 250 000 (att lösa med detta nya lån)
Billån 170 000

//Jonas
 
Ta en titt i Lånforums guide för bästa samlingslån, där finns svar på de vanligaste frågorna runt samlingslån.
Topp