- Blev medlem
- 13 Mars 2023
- Meddelanden
- 20
- Mottagna reaktioner
- 6
- Poäng
- 26
Hej! Hur ofta gör Kfm hembesök? Jag har just skrivit på mitt första delgivningskvitto och fler väntas framöver. Jag har valt att släppa alla skulder då jag inte kommer kunna betala tillbaka mina lån på många år. Är just nu föräldraledig också så har inte en chans i universum att betala på några lån eller krediter. Min man har varit arbetslös och studerat sedan slutet av 2021 så hans inkomst är endast CSN och han är skuldfri. Vi bor i en hyresrätt och äger ingenting av värde. Har varken smycken, konst eller någon bil då vi sålt den. Däremot har vi en leasingbil. Om Kfm ändå vill göra hembesök, blir man förvanad innan? Eller dyker de bara upp? Kan Kfm se att bilen man brukar är en leasingbil? Eller måste man bevisa det på annat sätt att man inte är ägare till fordonet?
Grymt tacksam för att detta forum finns. Har så mycket ångest och skuldkänslor för att ha hamnat hos Kfm men genom att läsa olika trådar här på forumet så känns det lite bättre.
Grymt tacksam för att detta forum finns. Har så mycket ångest och skuldkänslor för att ha hamnat hos Kfm men genom att läsa olika trådar här på forumet så känns det lite bättre.