Lånforum.se rekommenderar

1. Zmarta - Forumets favorit
2. Lendo - Ett bra alternativ
3. Brixo Privatlån - Ingen UC
4. Kredio - Lån utan UC
5. Loanstep - Ingen UC, nytt erbjudande
6. Creditstar - Ingen UC, nytt erbjudande
7. Brixo Kontokredit - Swish-utbetalning & Ingen UC
8. Tomly - Lån utan UC
9. Flexkontot - Swish, ingen UC
10. Ferratum - Lån utan UC
11. Klaralån - Lån utan UC

Vad syns i kreditupplysningen när man har skuldsanering?

Kunnig medlem
Poäng: 317
Blev medlem
4 maj 2019
Meddelanden
171
Mottagna reaktioner
131
Poäng
317
Jag vet att det framgår i en kreditupplysning att man har skuldsanering, men framgår det totala beloppet som skuldsaneringen omfattar? Skuldsaldot hos KFM går ju ned till noll när skuldsaneringen beviljas, men beloppet som ingår i skuldsaneringen kanske syns på annat sätt i en kreditupplysning?
 
Nej, inget syns men du får å andra sidan inget kreditbetyg heller. Står bara "Okänt", dvs samma som om du har en bedrägerispärr. Samt en betalningsanmärkning i 5 år såklart.
 
På min Kreddy syns fortfarande 2 skulder som ingår i min sanering, dom bör väl även synas på en upplysning. Vilket iofs har noll betydelse i fallet :facejoy:
 
På min Kreddy syns fortfarande 2 skulder som ingår i min sanering, dom bör väl även synas på en upplysning. Vilket iofs har noll betydelse i fallet :facejoy:
D va nog dom 2 som gick till utslag,på mig syns 3 av 10 skulder på upplysningen och det är dom 3 som gick till utslag,hann få inledande innan alla gick.
 
Ta en titt i Lånforums guide för bästa samlingslån, där finns svar på de vanligaste frågorna runt samlingslån.
Tillbaka
Topp