Lånforum.se rekommenderar

1. Zmarta - Forumets favorit
2. Lendo - Ett bra alternativ
3. Brixo Privatlån - Ingen UC
4. Kredio - Lån utan UC
5. Loanstep - Ingen UC, nytt erbjudande
6. Creditstar - Ingen UC, nytt erbjudande
7. Brixo Kontokredit - Swish-utbetalning & Ingen UC
8. Tomly - Lån utan UC
9. Flexkontot - Swish, ingen UC
10. Ferratum - Lån utan UC
11. Klaralån - Lån utan UC

Senaste innehållet av Zaozi

  1. Z

    Ny regel: AI-genererade svar på Lånforum

    Det är chatgpt som skriver alla Raz svar. Man märker ganska tydligt i såväl grammatik som språkbruk när det är han själv som skriver :)
  2. Z

    Rak amortering vs annuitetslån

    Varför ber du chatgpt skriva svar åt dig? Om två lån har exakt samma lånebelopp, ränta och löptid är rak amortering alltid billigare totalt.
  3. Z

    Söka samlingslån - återbetalningstid?

    Sökte du med medsökande? Man kan väl inte få 600.000 själv hos marginalen?
  4. Z

    Samling lån med dålig kreditvärdighet

    Blir tyvärr omöjligt.
  5. Z

    Jag vill belåna min bostad

    Om du köpte villan förra året tror jag inte du kan värdera om bostaden för att ta/höja lån förrän efter 5 år iom nya regeln som infördes i år
  6. Z

    minUC - Mitt kreditbetyg

    1 missbrukad kredit eller 2 gör ingen skillnad. Speciellt inte i en låneansökan om det var det du tänkte.
  7. Z

    minUC - Mitt kreditbetyg

    Underskottet minskade markant :)
  8. Z

    minUC - Mitt kreditbetyg

    Min inkomst ökade med 265.000 men mitt betyg blev sämre nu när det uppdaterades
  9. Z

    Vilken bank ska jag välja?

    Välj banken med lägst ränta. Får du avslag i efterhand av Coop pga dina transaktioner så tar du nästa bank. Inte svårare än så.
  10. Z

    Erfarenheter av Norwegian privatlån – bättre alternativ?

    Ta banken med bäst villkor givetvis? Du fick ju 6 bud så om du mot förmodan får avslag i efterhand tar du nästa.
  11. Z

    Är du nyfiken på hur det kan se ut med kreditvärdigheten efter en skuldsanering?

    Dom kan ha gett avslag för att du har alldeles för låg inkomst för att låna 250 tusen helt enkelt. Ucscore och antal förfrågningar är inte allt.
  12. Z

    Är du nyfiken på hur det kan se ut med kreditvärdigheten efter en skuldsanering?

    Tror knappast detta är någonting att utgå ifrån. Det där är inte representativt och det går inte att generalisera utifrån ditt utfall. Mest troligt så beror det inte på att du haft skuldsanering utan förmodligen någonting annat. Kan vara vad som helst och hur mycket som helst. Du sökte ett nytt...
  13. Z

    Chans till samlingslån?

    Såja!!
  14. Z

    Chans till samlingslån?

    Innan du väljer något. Ring Lendo och be dom sänka beloppet till 400.000. Därefter till 300.000 Jag är säker på att du kommer att få beviljat från Norwegian och resurs.
  15. Z

    Erfarenheter av Norwegian privatlån – bättre alternativ?

    Du kommer inte passera filtret med ett vikariat
Tillbaka
Topp