- Blev medlem
- 6 december 2023
- Meddelanden
- 248
- Mottagna reaktioner
- 43
- Poäng
- 157
dock så står det inte vad man kommer få eller ska betala.Skattekontot är oförändrat; går jag däremot på ”Beslutade skatteuppgifter” så ser jag den.
Följ videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din hemskärm.
Notera: Den här funktionen kanske inte är tillgänglig i vissa webbläsare.
dock så står det inte vad man kommer få eller ska betala.Skattekontot är oförändrat; går jag däremot på ”Beslutade skatteuppgifter” så ser jag den.
Jag ser Besked om beslutade skatteuppgifter vid tidigare händelser 6/4 .jag ser fortfarande bara "2025-03-18 - Din inkomst deklaration har kommit in". Ni andra ser alltså en post ovanför detta?
jag ser fortfarande bara "2025-03-18 - Din inkomst deklaration har kommit in". Ni andra ser alltså en post ovanför detta?
Hej, nu syns även utbetalning hos mig. För att se om hela eller del av beloppet gått till att betala skulder hos KFM kan ni klicka på ”Utbetalningar” följt av ”Tidigare utbetalningar” & sen trycka på ”Visa specifikation”. Om hel- eller del av ditt överskjutande belopp har gått till att betala skulder hos KFM har betalats ut dit så står det:
Utbetalt belopp: Total summa
belopp som överförts till KFM för betalning av annan skuld: Summan som betalats till KFM
Återstående utbetalningsbelopp: Summan som betalas ut till dig
Hej, se skärmklippär det på skattekonto du menar? jag hittar inte det även fast jag fick brev från kronofogden igår om att dom skulle dra
Jag hitta det nu tackHej, se skärmklipp
Fast bankdagar är ju helgfria vardagar.Om det syns som utbetalt den 5:e april varför har ni inte fått era pengar än?
Sjukt det ska ta mer än 2-3 dagar.
Fast bankdagar är ju helgfria vardagar.
Hej,
Jag fick detta nu precis på Kivra.
Jag har en skuldsanering som vann laga kraft nu i veckan men skuldsaldot är inte nollat ännu så det blir ju lite konstigt med just detta eftersom det egentligen inte skall gå att utmäta?
Tidigare år vet jag att jag fått dubbla beslut från KFM i Kivra, ett som gäller A-mål & ett för övriga (vet ej vad ”vanliga” kallas men någon kunnig får gärna upplysa mig). Nu fick jag bara detta - är det någon mer som fått brev på Kivra om detta?
Trevlig kväll!