Lånforum.se rekommenderar

1. Zmarta - Forumets favorit
2. Lendo - Ett bra alternativ
3. Brixo Privatlån - Ingen UC
4. Loanstep - Ingen UC, nytt erbjudande
5. Klaralån - Lån utan UC
6 Creditstar - Ingen UC, nytt erbjudande
7. Lumify - Lån utan UC
8. Kredio - Lån utan UC
9. Ferratum - Lån utan UC
10. Brixo - Lån utan UC
11. Nstart - Godkänner skuld hos KF+bet.anmärkningar

självrisk, det kan bli värre

har ni också upplevt att det alltid kan bli värre!! Nu har ngn kört på vår bil på parkeringen och vi måste lämna in den på verkstad! Självrisk 3500 kr, man tackar! Min sambo har gjort polisanmälan för att få kunna ansöka om reducerad självrisk hos Trafikföreningen men om de skulle bevilja det så blir det i alla fall 2400 kr att betala. Så surt! Att man inte kan lämna en lapp med kontaktuppgifter utan smiter iväg och så får vi betala (med pengar vi inte har), bedrövligt!
 
Jodå, akut rotfyllning, punktering, underkänd besiktning, sjuk hund... Det är verkligen alltid någon oförutsedd större utgift när man inte har en buffert.
 
Ja, det kan alltid bli värre. Även om man är på totala botten så kan nya saker uppkomma hur illa det än är så man rasar ner i helvetet. Så är det :)
 
Ta en titt i Lånforums guide för bästa samlingslån, där finns svar på de vanligaste frågorna runt samlingslån.
Topp