L
Leon
Gäst
Poäng: 0
Jag valde 15års återbetalning. Fick ändå erbjudande från alla som hade 12år
Okej, tack för info!Jag valde 15års återbetalning. Fick ändå erbjudande från alla som hade 12år
Hej igen! Har nu sökt och fått följande erbjudanden: Se bild
Har ni några tankar?
Vill helst slippa lösenkrav och lösa lånen själv.
Vilka banker är smidiga?
Och forex har rak amortering. 2700:-/mån men borde vara ett snitt så det är säkert mycket dyrare i början... Annars tycker jag om rak då man amorterar samma varje månad.
Efter att en FF försvann I natt hade jag 0.77 i betyg när jag sökte.

Tack så mycket!Du kan väldigt lätt räkna på rakammotering här hur lånet kommer se ut. https://www.konsumenternas.se/lana/olika-lan/om-konsumtionslan/lanekalkyl![]()
Har postat vad jag fick för erbjudanden i trådenÅterkoppla gärna med vilka bud du får!

Har postat vad jag fick för erbjudanden i tråden
En fråga till er alla. Lite sugen på att coops lån pga bankid signering och inget lösenkrav. Någon som har erfarenhet av att låna från coop och om det är en smärtfri process?
SEB har ju en fin ränta men där börjar månadsbeloppet springa iväg tack vare 10år. hade helst vilja ligga på 3000 max för tillfället men coops 3200 får kanske funka..
Ica vore ju absolut bäst men känns som en krånglig process att skicka in massa information plus att jag ska lösa saker utanför UC