Lånforum.se rekommenderar

1. Zmarta - Forumets favorit
2. Lendo - Ett bra alternativ
3. Brixo Kontokredit - Lån utan UC
4. Creditstar - Lån utan UC
5. Brixo Privatlån - Lån utan UC
6. Loanstep - Lån utan UC
7. Klaralån - Lån utan UC
8. Kredio - Lån utan UC
9. Lumify - Lån utan UC
10. Ferratum - Lån utan UC
11. Nstart - Godkänner skuld hos KF+bet.anmärkningar

Bästa låneförmedlaren?

Viktig medlem
Poäng: 42
Blev medlem
26 januari 2021
Meddelanden
55
Mottagna reaktioner
7
Poäng
42
Precis som frågan lyder, vilken anser ni är bäst?
 
Jag har historiskt bara använt Lendo så kan inte säga mycket om Advisa men dom är omtyckta här på forumet och har några andra lånegivare där.
 
Jag föredrar Lendo jag vet inte varför.
 
Dump. Denna tråd rankar på Google och får får en del besökare.

Vad tycker ni idag? Vilken är den bästa låneförmedlaren och varför.
 
Beror på vilka aktörer/banker man vill och kan få. Har man t ex en dålig historik hos några aktörer kommer de troligen inte lämna något erbjudande.
Så mitt råd är att gå igenom aktörerna som respektive låneförmedlare erbjuder och välja den som individuellt är bäst.

Ska man bara ta en låneförmedlare på uppstuds har Lendo varit bäst för mig genom åren. Flest seriösa banker och bäst erbjudande.
 
Tycket egentligen det inte är någon stor skillnad mellan låneförmedlare. Men skulle jag sökt lån idag så skulle jag valt Lendo eller Zmarta.
Sambla skulle jag inte rekommendera eftersom att de sen efter ringer hela tiden trots att man har anmält att man inte vill ha samtal.
 
Hej någon här som kan rekommendera i dagsläget vilken låneförmedlare som är bäst att ansöka hos? Då jag läst olika bud att vissa godkänner fler än den andra exempelvis
 
Hej någon här som kan rekommendera i dagsläget vilken låneförmedlare som är bäst att ansöka hos? Då jag läst olika bud att vissa godkänner fler än den andra exempelvis
Det är inte låneförmedlaren som sätter kreditreglerna utan långivarna. Jag har svårt att tro att Bank X har slappare regler på låneförmedlar X än Y. Då det är samma typ av kundgrupper.
 
Det är inte låneförmedlaren som sätter kreditreglerna utan långivarna. Jag har svårt att tro att Bank X har slappare regler på låneförmedlar X än Y. Då det är samma typ av kundgrupper.
Okej tack för svar får bara då testa någon av de tänkte mer om någon av de låneförmedlare var bättre än den andra
 
Ta en titt i Lånforums guide för bästa samlingslån, där finns svar på de vanligaste frågorna runt samlingslån.
Tillbaka
Topp