- Blev medlem
- 30 juni 2015
- Meddelanden
- 12 089
- Mottagna reaktioner
- 8 508
- Poäng
- 5 497
sjukt7 miljarder dollar har han tappat om dom slutar på minus 5% haha. Satan.
Följ videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din hemskärm.
Notera: Den här funktionen kanske inte är tillgänglig i vissa webbläsare.
sjukt7 miljarder dollar har han tappat om dom slutar på minus 5% haha. Satan.



Ja det har du en poäng i. Jag har en bet anmärkning kvar men har "Stort" betalningsutrymme hos Klarna med deras klarnakortet, definitivt en farlig tjänst för den oaktsamme, en tjänst jag tycker mycket om för övrigt, men hade jag inte haft kapitalet att kunna betala fakturan som kommer månaden efter så hade man nog lätt kunna hamna hos Kronofogden igen.Det varierar ju hur tungt man låter intern skötsamhet väga, vw väljer kankse att låta det väga lätt, utan man går mer på vad upplysningen ger.
Tex klarna verkar väga ganska mycket på intern skötsamhet, det finns ju kunder med skuldsaldo hos kfm som fortfarande kan shoppa på klarna, bara dom sköter klarna
2 år, så tanken var att bryta kontraktet i förtid och byta bil. Så med andra ord, jag står inte utan vilket är tur.Hur lång tid har du kvar på nuvarande leasing? Så du inte blir utan bil.
2 år, så tanken var att bryta kontraktet i förtid och byta bil. Så med andra ord, jag står inte utan vilket är tur.
VW tar 40% av resterande månader så med 6-12 mån leveranstid på bil hade det handlat om kring 30'. Visst det är pengar men hade/skulle sparat in på slippa malus skatt och dyra dieselpriset som kommer förmodligen fortsätta gå upp.Är det inte rätt dyrt att bryta i förtid?
Inb4 ny våg!Ca 42 000 pers på Friends på derbyt i söndags! Första derbyt efter att restriktionerna hävdes. Viruset gottar sig!
Ca 42 000 pers på Friends på derbyt i söndags! Första derbyt efter att restriktionerna hävdes. Viruset gottar sig!
?Fast inte under pandemin/restriktioner?Det har ju Gekås i Ullared varje dag. Året om. Inomhus.
Verkar gå bra där, varför skulle det vara värre på en utomhusarena då?
Ett större problem där rörde ohyra, var ca 30 000 råttor där och spred pest och andra farsoter. Covid bleknar i jämförelse.Ca 42 000 pers på Friends på derbyt i söndags! Första derbyt efter att restriktionerna hävdes. Viruset gottar sig!

Väldigt många kortutgivare låter dig inte välja kod. Men det är lite konstigt att marknadsföra det, helt klartLäser det här om Komplett kreditkort
"För kortet gäller – inga årsavgifter, avgiftsfria kontantuttag, upp till 50 dagar räntefri kredit vid full återbetalning och så väljer du själv din PIN-kod."
Inte ens i ina vildaste mardrömmar skulle jag tro att det finns kort man ej får välja pinkod till. Men dom tycker uppenbarligen att det är nåt de kan vara stolta över![]()

Hur bra det går vet vi ju inte, finns ingen statistik om hur många som smittats på Ullared eller Friends och att det inte skulle förekomma smittspridning tror inte jag på. Ullared måste väl ha följt restriktionerna som alla andr aunder pandemin så senaste året kan de inte ha haft fullt med folk inne, precis som ikea begränsade antalet kunder inne i varuhusen. Sen att folk som är inne ändå trängs med varandra är en annan femma.Det har ju Gekås i Ullared varje dag. Året om. Inomhus.
Verkar gå bra där, varför skulle det vara värre på en utomhusarena då?
Hahahaa... ok då vet man att du inte är AIK-areEtt större problem där rörde ohyra, var ca 30 000 råttor där och spred pest och andra farsoter. Covid bleknar i jämförelse.

Hur bra det går vet vi ju inte, finns ingen statistik om hur många som smittats på Ullared eller Friends och att det inte skulle förekomma smittspridning tror inte jag på. Ullared måste väl ha följt restriktionerna som alla andr aunder pandemin så senaste året kan de inte ha haft fullt med folk inne, precis som ikea begränsade antalet kunder inne i varuhusen. Sen att folk som är inne ändå trängs med varandra är en annan femma.
Jag är för att det ska krävas vaccinationsbevis på stora evenemang.
- Så. ALLA restriktioner släpptes för drygt 10 dagar sedan ändå går smittan när med ca 20% runtom i hela landet....Blev någon sorts rekord denna veckad. Hotad till livet 2 gånger.
Behöver ni assistans av polis någon gång?
Jadå, det händer absolut

Kul att ta en bil eller egendom av kriminella
Förresten vad händer om man behöver göra ett större ingrep i munnen. Tandläkarn är ju inte billig.
Är det bara hälsa hem och få en hemsk trut?

Är det verkligen sant att man inte kan byta sin pinkod? Låter ju horribelt, har banker och liknande inget säkerhetstänk alls 😵Väldigt många kortutgivare låter dig inte välja kod. Men det är lite konstigt att marknadsföra det, helt klart![]()
Är det bara jag som upplever att tonen här på forumet har hettats till lite?
När jag läser många trådar så är det alltid något slags personangrepp och man kallar varandra för det ena med det andra.. istället för att hjälpa varandra och bara dela sin kunskap har ”vi” nu gått till påhopp för att man inte tror på varandra eller att man ger spydiga kommentarer på någons svar för man själv inte tycker / upplever samma.
Jag kanske har fel och hamnat i fel trådar, men har ändå upplevt detta i flertalet trådar och mest på senare tid då jag hänger här dagligen.
Någon annan som håller med eller är det bara jag som känner så?![]()
Varför är det synd?Vmkval idag igen mot kosovo
Synd matchen sattes vid 6
Varför är det synd?
Håller med. Då är nattningen klar med dottern
Exakt kidsen lever rövare vid den tiden
Det är kul vartannat år när det är VM eller EM, sommar och man kollar matcherna på krogen. VM-kval och dylikt under vinterhalvåret är dötrist.Vmkval idag igen mot kosovo
Synd matchen sattes vid 6
Glödlampor är ju för det mesta Led eller annan lågenergi så det är inte mycket pengar att spara på att släcka några lampor. Men såklart om man har mängder med lampor så kanske man kan göra lite mer genom att släcka dom.Förresten! Hur mycket drar lampor? Har elräkningar på ca 500 kr i månaden, 70 kvadrat lägenhet. Tjejen har förkärlek till lampor
Förresten! Hur mycket drar lampor? Har elräkningar på ca 500 kr i månaden, 70 kvadrat lägenhet. Tjejen har förkärlek till lampor
Det är då positiva nyheter!Antalet nya covid-19-fall fortsätter att minska i Västra Götalandsregionen.
I förra veckan gick antalet ned för tredje veckan i rad. Det konstaterades 647 nya fall i regionen, en minskning med 18 procent från veckan innan.
Antalet patienter som behöver sjukhusvård för covid-19 har också minskat något jämfört med förra veckan. På onsdagen vårdades 50 patienter, varav 5 inom intensivvården, på sjukhusen i Västra Götalandsregionen.
Så här ser det ut i hela landet i princip. Vi har nu haft öppet över 10 dagar men smittan fortsätter att minska trots fullsatt Friends och dylikt- Så. ALLA restriktioner släpptes för drygt 10 dagar sedan ändå går smittan när med ca 20% runtom i hela landet....