Lånforum.se rekommenderar

1. Zmarta - Forumets favorit
2. Lendo - Ett bra alternativ
3. Brixo Kontokredit - Lån utan UC
4. Creditstar - Lån utan UC
5. Brixo Privatlån - Lån utan UC
6. Loanstep - Lån utan UC
7. Klaralån - Lån utan UC
8. Kredio - Lån utan UC
9. Lumify - Lån utan UC
10. Ferratum - Lån utan UC
11. Nstart - Godkänner skuld hos KF+bet.anmärkningar

Låneförmedlare där man ser erbjudanden direkt?

Viktig medlem
Poäng: 62
Blev medlem
6 augusti 2017
Meddelanden
72
Mottagna reaktioner
18
Poäng
62
Finns det någon låneförmedlare där man ser erbjudanden direkt och inte behöver vänta på att bli uppringd?
 
Bara att ringa upp Lendo och be dem låsa upp alla bud ifall du är en av de som fastnar i deras försäljarnät.

Gissar att det är lika enkelt hos övriga.
 
Så en del kan se erbjudanden direkt och andra blir uppringda?
 
Så en del kan se erbjudanden direkt och andra blir uppringda?
Yes! Det är min samlade uppfattning. Men de låser upp buden om du begär det.

Gör du inget på 24 timmar och inte svarar i telefon eller något kommer det med största sannolikhet att också låsas upp per automatik.
 
Tvivlar starkt på att någon ringer upp söndag kväll. Det är förmodligen endast på ansökningar under öppenttider.

Gissar på att man får se sina bud om man ansöker kvällar eller lördag söndag?
 
Tvivlar starkt på att någon ringer upp söndag kväll. Det är förmodligen endast på ansökningar under öppenttider.

Gissar på att man får se sina bud om man ansöker kvällar eller lördag söndag?
Först stod det att jag skulle bli uppringd men efter en stund kunde jag se erbjudanden.
 
Vad har du för uc ? Vilka var bästa erbjudande ?
 
Vad har du för uc ? Vilka var bästa erbjudande ?
Betyg 1,1
Inkomst : 550k
Underskott: 2,5k
bolån 4,5mil
Qliro - 3,5k
Norweigan 45/55k
4FF ( bolån x2, rocker, Norwegian kreditkort )
Sökte 300; -5 första som kom per automatik va typ Nordax, BN, marginalen samtliga runt 8,9-10%
Ica levererade bäst med 6,8%
 
Advisa var hemska gällande detta. Fast jag ringde flera ggr och bad om att få se mina erbjudanden. och även sa till handläggaren jag fick att jag vill kunna logga in själv och se dem. De undrade (misstänksamt!) varför vill du det? Jag förklarade att jag vill gå igenom alternativen i lugn och ro själv. Till slut mailade han en screenprint på de erbjudanden han tyckte var bäst!

Jag gav upp till slut och signerade länken de skickade på ett av dem. Fick aldrig logga in/se mina erbjudanden. Helt overkligt. Plus de försökte sälja på försäkringar som fan.
 
Advisa sms’ade mig erbjudandena förra året efter mkt tjat. Det som var bäst var inte det rådgivaren tyckte.. så vågar inte använda dem mer om man inte är garanterad att se erbjudandena.
 
Ta en titt i Lånforums guide för bästa samlingslån, där finns svar på de vanligaste frågorna runt samlingslån.
Tillbaka
Topp