Lånforum.se rekommenderar

1. Zmarta - Forumets favorit
2. Lendo - Ett bra alternativ
3. Brixo Privatlån - Ingen UC
4. Loanstep - Ingen UC, nytt erbjudande
5. Klaralån - Lån utan UC
6 Creditstar - Ingen UC, nytt erbjudande
7. Lumify - Lån utan UC
8. Kredio - Lån utan UC
9. Ferratum - Lån utan UC
10. Brixo - Lån utan UC
11. Nstart - Godkänner skuld hos KF+bet.anmärkningar

Stora lån - samla med Medlåntagare

Har stora lån. Ca 500 k i blanco och 120 k på kreditkort. 22 ff och score på 16-17. Med en Medlåntagare som tjänar 25000 och är pensionär. Är det helt kört med ett samlingslån på 250 000kr?
 
Förstår inte riktigt vad du menar har du 500 k redan och vill ha 250 k till eller hur menar du? 22 ff är mycket med en score på 16-17 gör att det blir svårt för dig även med en medlåntagare.
 
Det jag menar är att några av blancolånen har hög ränta, skulle vilja samla upp dessa. Ett samlingslån som samlar upp 250 000 från de 500 000 jag redan har.
 
Hur ser din inkomst ut ?? När tog du senaste förfrågan ?
 
409 k ininkomst förra deklaration. Senaste förfrågan i går hos lendo.
 
Tror det är för många förfrågningar, för nytagen och för högt kreditbetyg.

Möjligtvis skulle det kunna gå om du gick till din bank (någon av storbankerna) och tog med din medlåntagare, fast som borgensman.
 
Fick erbjudande om 30k på credento. Sökte 50k vid den ansökan
 
Vad har du för inkomst..?
 
409 k förra året. Liknande blir det på årets deklaration
 
Ta en titt i Lånforums guide för bästa samlingslån, där finns svar på de vanligaste frågorna runt samlingslån.
Topp