Vet du om det räknas som komplettering om jag lägger in köp/försäljning av aktier. Var visst tvungen att lämna in såna uppgifter. Behöver jag vänta till juni för att min inkomst skall synas?Mitten av april om du inte gör kompletteringar, då kan det ta in juni.
All ändring du gör utan att godkänna den nu den 16:e.Vet du om det räknas som komplettering om jag lägger in köp/försäljning av aktier. Var visst tvungen att lämna in såna uppgifter. Behöver jag vänta till juni för att min inkomst skall synas?
Alltså om jag fyllt i K4 blankett innan 16:e får jag pengarna i april? Eller kommer jag få återbäringen i juni för att jag behöver komplettera?All ändring du gör utan att godkänna den nu den 16:e.
Jag fick i juni när jag gjorde det. Räknades som en ändring.Alltså om jag fyllt i K4 blankett innan 16:e får jag pengarna i april? Eller kommer jag få återbäringen i juni för att jag behöver komplettera?
Förstod inte riktigt