- Blev medlem
- 15 Maj 2016
- Meddelanden
- 4 524
- Mottagna reaktioner
- 4 503
- Poäng
- 2 947
Låter bra, då kom du ju väldigt nära. Kanske satsa att samla allt på Nordea när du ligger på 0 UC FF igen om ett år dåJag är redan kund hos Nordea tydligen (kanske testat längesen eller haft ngt sparande..) men kan inte öppna konto utan att de vill ha mer uppgifter så väntar på att de ska ringa.
Jag valde ICA-banken och har skickat in skulder motsvarade 598000 ca för lösen ?. Lite pusslande att hamna så nära 600 000 som möjligt. Kommer lösa:
Morrow 292k, 12,25%
Collector 116k, 9,05%
Och Fairlo, Lumify, Credifi, Brixo, Qliro
Men två lån och en avbet försvinner från UC och ersätts av ett nytt, och antal långivare går ner eftersom jag redan har ett lån från ICA-banken sen innan. Får hoppas allt går i mål här nu.. det är inte klart förrän det är klart.

Hur kommer skuldbilden se ut efter detta lån? ICA 600.000 + vilka aktörer och belopp?
Eftersom ICA löser räkningarna från Morrow, Collector, Fairlo, Lumify, Credifi, Brixo och Qliro i Augusti
Samt att första räkningen från ICA kommer i September och inte i Augusti.
Vill du extra amortera på något som ligger kvar när lönen kommer i Augusti så är det ett bra tillfälle eftersom du inte har ovan räkningar att tänka på denna månad
Senast ändrad: