- Blev medlem
- 6 Mars 2016
- Meddelanden
- 1 566
- Mottagna reaktioner
- 1 992
- Poäng
- 1 217
Oerhört dumt inlägg. Otrevligt, okänsligt och utan insikt för hur andra kan ha det och vilka skäl man har för att vilja eller behöva ta hjälp.Instämmer. Jag sökte också själv. Förstår inte vad man ska ha en skuldrådgivare till överhuvudtaget. Kan man inte ens fylla i en ansökan eller ett formulär själv så bör man nog fundera på ens egen existensberättigande eller sjukskriva sig på obestämd tid.
Personligen hade jag skämts som en hund om jag behövt gå till en skuldrådgivare för att få hjälp med att fylla i ett formulär.
Tragiskt att vuxna människor inte klarar av att fylla i ett enkelt formulär.
Kan låta cynisk och spydig i tonen, jag vet. Men jag blir innerligt trött på folk som använder sig av en skuldrådgivare när det är lätt som en plätt att fylla i ansökan själv med bank-id![]()
Senast ändrad: